Zinek 15mg komplex

50 vegetariánských kapslí

319  včetně DPH

Skladem

icon-clean2

100% bez přídatných látek​

icon-vegan2

100%
vegan

icon-magnifood2

Magnifood
komplex

icon-frozen2

Mrazem
sušené

icon-green-child

Green
child

Doplněk stravy pro dospělé
  • přispívá k normální funkci imunitního systému
  • hraje důležitou úlohu v mužské reprodukci
  • přispívá k udržení normálního stavu vlasů, nehtů a pokožky

Popis

Zinek je důležitý minerál, který se nachází ve všech orgánech, tkáních a tělních tekutinách. Zinek je nezbytný pro funkci více než 70 enzymů. Výrobek obsahuje zinek ve vysoce využitelné chelátové formě – bisglycinátu zinečnatém. Ta umožňuje jeho optimální absorpci, která je jinak negativně ovlivněna kyselinou fytovou (obsažena v obilovinách), kyselinou šťavelovou (obsažena ve špenátu, čokoládě, čaji) a vápníkem (obsažen v mléčných výrobcích).

Magnifood

Řasa spirulina je bohatým zdrojem zinku a navíc obsahuje enzym superoxid dismutázu, tj. důležitý a tělu vlastní antioxidant, který je důležitý k ochraně tělesných buněk před škodlivým superoxidovým radikálem.

Dýňová semínkabobule acai obsahují zinek a měd, minerály, jejichž hladina by měla být ve zdravém těle vždy vyrovnaná.

Stabilizované rýžové otruby jsou součástí téměř každého Magnifood komplexu a obsahují mimořádně velké množství mikroživin. Jedná se o jednu z nejvýživnějších potravin na naší planetě. Rýžové otruby obsahují bílkoviny, komplexní uhlohydráty, hořčík, vitamin E a jeho izomery, vitamíny skupiny B, vlákninu a esenciální mastné kyseliny. Kromě toho obsahují více než 100 různých antioxidačních sloučenin, jako je kyselina alfa-lipoová, která pomáhá předcházet poškození buněk volnými radikály a obnovuje hladiny vitamínů E a C. Rýžové otruby dále obsahují koenzym Q10 a enzym – superoxid dismutáza, který je odpovědný za ochranu buněk před oxidačním stresem. Díky speciálnímu způsobu stabilizace je obsah všech potřebných živin v rýžových otrubách maximálně zachován.

Složení a dávkování

Jedna vegetariánská kapsle obsahuje: DDD %*
Zinek (bisglycinát zinečnatý) 15mg 150
MAGNIFOOD COMPLEX 400mg
Stabilizované rýžové otruby 250mg
Spirulina 75mg
Dýňová semínka 50mg
Acai berry (sušené mrazem)** 25mg
Vegetariánská kapsle (hydroxypropylmethylcelulóza) 95mg
* Doporučená denní dávka dle EU.
** Z kontrolovaného organického zdroje.

Dávkování: 1 kapsle denně s jídlem

Upozornění: Nevhodné pro děti do 3 let, těhotné a kojící ženy. Nepřekračujte denní dávku. Není náhradou vyvážené stravy. Skladujte na chladném a suchém místě mimo dosah dětí a slunečního záření.

Filosofie Terranova

Magnifood komplex – pocta přírodě

Magnifood komplex vyrábíme z lyofilizovaných (mrazem sušených), zcela organických a v přirozeném prostředí rostoucích rostlin. Je to unikátní inovace a do našich výrobků ho přidáváme místo škodlivýchpřídatných látek. Při vývoji jednotlivých doplňků stravy věnujemezvláštní pozornost nutri-kinetickým a bioaktivním vlastnostem fytochemikálií.

Abychom dosáhli co nejlepšího fyziologického účinku, musí být každá stopová živina účinně absorbována, distribuována, metabolizována a využita. Dobře víme, že žádná stopová živina (mikroživina) nemůže fungovat samostatně, izolovaně. Naopak, musí být součástí mnoha interakcí s enzymy a dalšími živinami.

Efektivitu výživových doplňků omezují různé faktory, jakými jsou genetika, strava, životní styl, pohlaví, věk a stres. Ovšem po požití stopové živiny společně s Magnifood komplexem je účinnost velmi vysoká. Vzájemná synergie mikroživin a ingrediencí obsažených v Magnifood komplexu totiž zvyšuje biologickou a klinickou účinnost našich doplňků stravy.