Železo 20mg komplex – nezpůsobující zácpu

50 vegetariánských kapslí

319  včetně DPH

Skladem

icon-clean2

100% bez přídatných látek​

icon-vegan2

100%
vegan

icon-magnifood2

Magnifood
komplex

icon-frozen2

Mrazem
sušené

icon-green-child

Green
child

Doplněk stravy pro dospělé
  • vhodný pro osoby trpící anémií
  • přispívá ke snížení únavy a vyčerpání
  • vhodný pro osoby s nedostatečným přísunem železa ze stravy
  • nezpůsobuje žaludeční problémy
  • přítomný vitamín C usnadňuje vstřebávání železa

Popis

Železo ve formě bisglycinátu železnatého je nejen šetrné k zažívacímu systému a nezpůsobuje zácpu, ale navíc je pro tělo nejlépe využitelné. Přispívá k normálnímu energetickému metabolismu, je doporučováno při únavě, pocitech slabosti a vyčerpání. Železo je důležité pro tvorbu hemoglobinu, což je protein, který pomáhá rozvádět červeným krvinkám kyslík po celém těle. Železo je doporučováno u žen se silnou menstruací a také u osob, které se věnují intenzivnímu tělesnému cvičení.

Magnifood

Šípky obsahují velmi vysoké koncentrace vitamínu C.

Zelený ječmen je přirozeným zdrojem chlorofylu, železa, folátu a vitamínu B2, který je nezbytný pro tvorbu červených krvinek; díky své roli v energetickém metabolismu přispívá ke zmírnění únavy. Chlorofyl a hemoglobin jsou molekulárně téměř totožné, avšak v hemoglobinu je ústředním prvkem železo, u chlorofylu hořčík.

Bobule acai jsou významným zdrojem antioxidantů a izomerů vitamínu E a pomáhají vyvážit oxidační účinek železa.

Stabilizované rýžové otruby jsou součástí téměř každého Magnifood komplexu a obsahují mimořádně velké množství mikroživin. Jedná se o jednu z nejvýživnějších potravin na naší planetě. Rýžové otruby obsahují bílkoviny, komplexní uhlohydráty, hořčík, vitamin E a jeho izomery, vitamíny skupiny B, vlákninu a esenciální mastné kyseliny. Kromě toho obsahují více než 100 různých antioxidačních sloučenin, jako je kyselina alfa-lipoová, která pomáhá předcházet poškození buněk volnými radikály a obnovuje hladiny vitamínů E a C. Rýžové otruby dále obsahují koenzym Q10 a enzym – superoxid dismutáza, který je odpovědný za ochranu buněk před oxidačním stresem. Díky speciálnímu způsobu stabilizace je obsah všech potřebných živin v rýžových otrubách maximálně zachován.

Složení a dávkování

Jedna vegetariánská kapsle obsahuje: DDD %*
Železo (bisglycinát železnatý***) 20mg 143
MAGNIFOOD COMPLEX 275mg
Šípek 100mg
Stabilizované rýžové otruby 100mg
Zelený ječmen  50mg
Acai berry (sušené mrazem)** 25mg
Vegetariánská kapsle (hydroxypropylmethylcelulóza) 95mg
* Doporučená denní dávka dle EU.
** Z kontrolovaného organického zdroje.*** Bisglycinát železnatý je pro tělo vysoce využitelnou formou železa, která nezpůsobuje žaludečními problémy a zácpu (tyto symptomy jsou často spojeny s užíváním doplňků stravy s obsahem železa).

Dávkování: 1 kapsle denně s jídlem

Upozornění: Nevhodné pro děti do 3 let, těhotné a kojící ženy. Nepřekračujte denní dávku. Není náhradou vyvážené stravy. Skladujte na chladném a suchém místě mimo dosah dětí a slunečního záření.

Filosofie Terranova

Magnifood komplex – pocta přírodě

Magnifood komplex vyrábíme z lyofilizovaných (mrazem sušených), zcela organických a v přirozeném prostředí rostoucích rostlin. Je to unikátní inovace a do našich výrobků ho přidáváme místo škodlivýchpřídatných látek. Při vývoji jednotlivých doplňků stravy věnujemezvláštní pozornost nutri-kinetickým a bioaktivním vlastnostem fytochemikálií.

Abychom dosáhli co nejlepšího fyziologického účinku, musí být každá stopová živina účinně absorbována, distribuována, metabolizována a využita. Dobře víme, že žádná stopová živina (mikroživina) nemůže fungovat samostatně, izolovaně. Naopak, musí být součástí mnoha interakcí s enzymy a dalšími živinami.

Efektivitu výživových doplňků omezují různé faktory, jakými jsou genetika, strava, životní styl, pohlaví, věk a stres. Ovšem po požití stopové živiny společně s Magnifood komplexem je účinnost velmi vysoká. Vzájemná synergie mikroživin a ingrediencí obsažených v Magnifood komplexu totiž zvyšuje biologickou a klinickou účinnost našich doplňků stravy.