Vitamin B12 500ug komplex

50 vegetariánských kapslí

379  včetně DPH

Skladem

icon-clean2

100% bez přídatných látek​

icon-vegan2

100%
vegan

icon-magnifood2

Magnifood
komplex

icon-frozen2

Mrazem
sušené

icon-green-child

Green
child

Doplněk stravy pro dospělé
  • zlepšuje energii a celkovou vitalitu organizmu
  • pozitivně působí na krvetvorbu
  • zlepšuje paměť
  • přispívá k udržení normální nervové činnosti
  • posiluje imunitu
  • pomáhá při terapii léky, které potlačují sekreci žaludečních kyselin
  • vhodný pro starší osoby
  • vhodný pro vegany a vegetariány

Popis

Je prokázáno, že nedostatečná sekrece žaludečních šťáv, kyselin a vnitřního faktoru vede k nízkým hladinám vitamínu B12 v těle. Žaludeční kyseliny umožňují vstřebávání živin. Je-li produkce těchto kyselin nedostatečná, nedochází k absorpci důležitých vitamínů, jako je například vitamín B12. Methylcobalamin B12 (500μg) od společnosti Terranova je v biologicky aktivní a lehce vstřebatelné formě a tělo ho tak může lépe využít. Tento vitamín přispívá k energetickému metabolismu, tvorbě červených krvinek, metabolismu homocysteinu, posiluje obranyschopnost a pomáhá snižovat únavu a vyčerpání.

Magnifood

Stabilizované rýžové otruby jsou významným zdrojem několika vitaminů skupiny B a dalších živin. Ovlivňují vstřebávání zinku, hořčíku, draslíku a železa, tedy minerálů, jejichž zásoby se během stresu rychle vyčerpávají.

Petrželové listy, listy pampeliškylisty červené řepy jsou bohatým zdrojem železa a vitamínů B a C, které jsou nezbytné pro tvorbu hemoglobinu.

Kořen hořcekořen zázvoru včetně jeho oddenků stimulují sekreci žaludečních šťáv a vnitřního faktoru – bílkoviny, která je klíčem k vstřebávání vitamínu B12 ve střevě.

Složení a dávkování

Jedna vegetariánská kapsle obsahuje: DDD %*
Vitamín B12 (methylcobalamin) 500 µg 20000
Magnifood Complex 350 mg
Stabilizované rýžové otruby 175 mg
Petržel list (sušené mrazem)** 50 mg
Pampeliška list** 50 mg
Červená řepa šťáva a listy (sušené mrazem) 25 mg
Zázvor kořen** 25 mg
Hořec kořen 25 mg
Vegetariánská kapsle (hydroxypropylmethylcelulóza) 95 mg
* Doporučená denní dávka dle EU.
** Z kontrolovaného organického zdroje.

Dávkování: 1 kapsle denně s jídlem

Upozornění: Nevhodné pro děti do 3 let, těhotné a kojící ženy. Nepřekračujte denní dávku. Není náhradou vyvážené stravy. Skladujte na chladném a suchém místě mimo dosah dětí a slunečního záření.

Filosofie Terranova

Magnifood komplex – pocta přírodě

Magnifood komplex vyrábíme z lyofilizovaných (mrazem sušených), zcela organických a v přirozeném prostředí rostoucích rostlin. Je to unikátní inovace a do našich výrobků ho přidáváme místo škodlivýchpřídatných látek. Při vývoji jednotlivých doplňků stravy věnujemezvláštní pozornost nutri-kinetickým a bioaktivním vlastnostem fytochemikálií.

Abychom dosáhli co nejlepšího fyziologického účinku, musí být každá stopová živina účinně absorbována, distribuována, metabolizována a využita. Dobře víme, že žádná stopová živina (mikroživina) nemůže fungovat samostatně, izolovaně. Naopak, musí být součástí mnoha interakcí s enzymy a dalšími živinami.

Efektivitu výživových doplňků omezují různé faktory, jakými jsou genetika, strava, životní styl, pohlaví, věk a stres. Ovšem po požití stopové živiny společně s Magnifood komplexem je účinnost velmi vysoká. Vzájemná synergie mikroživin a ingrediencí obsažených v Magnifood komplexu totiž zvyšuje biologickou a klinickou účinnost našich doplňků stravy.