Synergie pro játra – pampeliška, artyčok a cystein komplex

50 vegetariánských kapslí

519  včetně DPH

Skladem

icon-clean2

100% bez přídatných látek​

icon-vegan2

100%
vegan

icon-magnifood2

Magnifood
komplex

icon-frozen2

Mrazem
sušené

icon-green-child

Green
child

Doplněk stravy pro dospělé
  • podporuje funkci jater
  • podporuje detoxikaci
  • podílí se na procesu regenerace jaterních buněk
  • Magnifood komplex s 10 spolučiniteli

Popis

Ačkoli jsou játra největším orgánem v těle a tzv. chemickou továrnou, je funkce tohoto orgánu často přehlížena. Pokud do stravy zařadíte potraviny, které podporují funkci jaterních buněk, uděláte pro své zdraví velmi prospěšnou věc.

L-cystein váže řadu těžkých kovů a pomáhá je odstranit z těla.

Kyselina alfa-lipoová podávaná společně s cysteinem dokáže překonat hematoencefalickou bariéru, proto hraje důležitou roli při odvádění rtuti z nervových tkání organismu.

Magnifood

Kořen pampelišky je tradiční lék používaný v lidovém léčitelství na čištění krve. Dnes je známo, že seskviterpenové laktony, které jsou v této rostlině přítomné, pomáhají tělu tvořit žluč, a tím přispívají k odvádění toxinů z těla.

Kořen kurkumy má příznivý účinek na jaterní buňky, zejména na stimulaci ochranných enzymů (glutathion S-transferáza a UDP-glukuronyltransferáza), které jsou důležité pro detoxikační procesy v játrech.

Plody klanoprašky čínské se používají v tradiční čínské medicíně na léčbu jaterních onemocnění. Studie prokázaly její pozitivní vliv na játra a významné antimikrobiální vlastnosti.

Listy zeleného čaje obsahují katechiny a polyfenoly. Tyto antioxidanty inhibují oxidaci lipidů (oxidované tuky mají velmi nepříznivý vliv na zdraví jater) a přispívají tak k ochraně jater.

Kapusta obsahuje sulforafan a indole-3-carbinol, což jsou antioxidační fytochemikálie, jež se podílejí na detoxikaci karcinogenních látek v těle a pomáhají tak udržovat zdravá játra.

Složení a dávkování

Jedna vegetariánská kapsle obsahuje: DDD %*
Vitamin C (Ca, Mg askorbát) 150mg 188
L-Cystein 75mg
Kyselina alfalipoová 20mg
Taurin 20mg
Modřín arabinogalktan 5,5mg
Selen (selenmetionin) 25µg 45
MAGNIFOOD KOMPLEX 825mg
Pampeliška kořen** (sušený mrazem) 200mg
Kurkuma kořen** (sušený mrazem) 150mg
Artyčok list** (sušený mrazem) 125mg
Klanopraška čínská ** (sušená mrazem) 100mg
Rakytník plod** (sušený mrazem) 50mg
Zelený čaj list 50mg
Kapusta** (sušená mrazem) 50mg
Zelený ječmen 50mg
Stabilizované rýžové otruby 50mg
Vegetariánská kapsle (hydroxypropylmethylcelulóza)  236mg
* Doporučená denní dávka dle EU.
** Z kontrolovaného organického zdroje.

Dávkování: 1 nebo 2 kapsle  denně s jídlem

Upozornění: Nevhodné pro děti do 3 let, těhotné a kojící ženy. Nepřekračujte denní dávku. Není náhradou vyvážené stravy. Skladujte na chladném a suchém místě mimo dosah dětí a slunečního záření.

Filosofie Terranova

Magnifood komplex – pocta přírodě

Magnifood komplex vyrábíme z lyofilizovaných (mrazem sušených), zcela organických a v přirozeném prostředí rostoucích rostlin. Je to unikátní inovace a do našich výrobků ho přidáváme místo škodlivýchpřídatných látek. Při vývoji jednotlivých doplňků stravy věnujemezvláštní pozornost nutri-kinetickým a bioaktivním vlastnostem fytochemikálií.

Abychom dosáhli co nejlepšího fyziologického účinku, musí být každá stopová živina účinně absorbována, distribuována, metabolizována a využita. Dobře víme, že žádná stopová živina (mikroživina) nemůže fungovat samostatně, izolovaně. Naopak, musí být součástí mnoha interakcí s enzymy a dalšími živinami.

Efektivitu výživových doplňků omezují různé faktory, jakými jsou genetika, strava, životní styl, pohlaví, věk a stres. Ovšem po požití stopové živiny společně s Magnifood komplexem je účinnost velmi vysoká. Vzájemná synergie mikroživin a ingrediencí obsažených v Magnifood komplexu totiž zvyšuje biologickou a klinickou účinnost našich doplňků stravy.