Probiotika pro děti

50 vegetariánských kapslí

319  včetně DPH

Skladem

icon-clean2

100% bez přídatných látek​

icon-vegan2

100%
vegan

icon-magnifood2

Magnifood
komplex

icon-frozen2

Mrazem
sušené

icon-green-child

Green
child

Doplněk stravy pro děti od 4 do 12 let
  • účinnost při léčbě gastrointestinálních onemocnění
  • pomáhá při léčbě respiračních infekcí
  • snižuje intenzitu projevů atopické dermatitidy
  • účinnost při léčbě průjmových onemocnění způsobených rotaviry
  • obsahuje 3 životaschopné, dobře prozkoumané probiotické kmeny
  • odolnost vůči žaludeční kyselině, schopnost proniknout trávicím traktem až do střev
  • obsahuje rozpustnou vlákninu (FOS) a přírodní rostlinné složky, které synergicky zvyšují účinnost výrobku
  • posiluje imunitu dětí (přispívá k nižší absenci dětí v předškolních a školních zařízeních)
  • pro zdravé trávení
Značka: SKU TN4453 Category

Popis

Největší hrozbou pro zdravou střevní flóru u dětí je strava bohatá na jednoduché uhlohydráty (sladkosti, cukr, pečivo z bílé mouky) a širokospektrá antibiotika, která dokáží vyhubit přirozenou mikroflóru střeva. Nevyvážená střevní mikroflóra je rizikovým faktorem pro vznik gastrointestinálních problémů. Zároveň dochází k oslabení imunity, snížení výkonnosti, dítě je unavené, ospalé a trpí nechutenstvím. Zdravá střevní mikroflóra má stěžejní význam pro naše zdraví a celkovou imunitu organismu. Skládá se z tisíce druhů probiotických mikroorganismů. Níže jsou uvedeny účinky probiotických kmenů:

Patentované kmeny: Jak fungují?

Lactobacillus rhamnosus (Rosell 11)

L. rhamnosus má schopnost inhibovat růst bakterie E. coli – tedy zabraňovat jejímu přerůstání a vzniku průjmů. Může tak pomoci udržet přirozenou bakteriální rovnováhu ve střevě.

Lactobacillus acidophilus (Rosell 52)

V kombinaci s kmenem Rosell 11, L. acidophilus zmírňuje příznaky intolerance laktózy, posiluje imunitní systém, působí proti mikrobiologické aktivitě patogenů, zmírňuje zácpu a nadýmání.

Bifidobacterium lactis (CHR Hansen BB 12)

Snižuje riziko infekcí dýchacích cest u kojenců, obnovuje střevní mikroflóru po antibiotické léčbě, zmírňuje příznaky atopické dermatitidy, snižuje riziko rotavirových průjmů a výskyt novorozenecké koliky.

Magnifood

Fruktooligosacharidy – rozpustná vláknina, která se přirozeně vyskytuje v rostlinách, podporuje růst a aktivitu prospěšných bifidobakterií a laktobacilů.

Špenátový list – bohatý na vlákninu, karotenoidy (lutein, zeaxantin), vitamíny C a K, foláty a mangan.

Kapusta – superpotravina, zdroj vlákniny, karotenoidů, vitamínů C, B6, B1, B2, E; obsahuje také mnoho minerálů a dalších důležitých látek.

Šťáva a listy z červené řepy obsahují foláty, vitamín C, draslík, železo, hořčík a měď.

Stabilizované rýžové otruby jsou nejbohatším zdrojem vitamínu E a jeho izomerů, vitamínů skupiny B, minerálů, vlákniny a esenciálních mastných kyselin. Obsahují také více než 100 různých antioxidačních sloučenin, koenzym Q10 a kyselinu alfa-lipoovou, která obnovuje hladiny vitamínů E a C.

Složení a dávkování

Jedna vegetariánská kapsle obsahuje: DDD %*
Směs mikroflóry 25 mg
Lactobacillus rhamnosus (Rosell 11) 500 miliónů CFU***
Lactobacillus acidophilus (Rosell 52) 500 milionů CFU***
Bifidobacterium lactis (CHR Hansen BB 12) 500 milionů CFU***
Magnifood komplex 200 mg
Stabilizované rýžové otruby 100 mg
Červená řepa šťáva a listy** (sušené mrazem) 50 mg
Kapusta** (sušené mrazem) 25 mg
Špenát listy** (sušené mrazem) 25 mg
Fruktooligosacharidy 100 mg
Vegetariánská kapsle (hydroxypropylmethylcelulóza) 75 mg
* Doporučená denní dávka dle EU.
** Z kontrolovaného organického zdroje.
*** CFU – počet živých probiotických organismů (colony forming unit) v čase výroby.

Dávkování: 1 kapsle denně s jídlem, možno kapsli otevřít a obsah vysypat do jogurtu nebo smoothie.

Upozornění: Nevhodné pro děti do 3 let, těhotné a kojící ženy. Nepřekračujte denní dávku. Není náhradou vyvážené stravy. Skladujte na chladném a suchém místě mimo dosah dětí a slunečního záření.

Filosofie Terranova

Magnifood komplex – pocta přírodě

Magnifood komplex vyrábíme z lyofilizovaných (mrazem sušených), zcela organických a v přirozeném prostředí rostoucích rostlin. Je to unikátní inovace a do našich výrobků ho přidáváme místo škodlivýchpřídatných látek. Při vývoji jednotlivých doplňků stravy věnujemezvláštní pozornost nutri-kinetickým a bioaktivním vlastnostem fytochemikálií.

Abychom dosáhli co nejlepšího fyziologického účinku, musí být každá stopová živina účinně absorbována, distribuována, metabolizována a využita. Dobře víme, že žádná stopová živina (mikroživina) nemůže fungovat samostatně, izolovaně. Naopak, musí být součástí mnoha interakcí s enzymy a dalšími živinami.

Efektivitu výživových doplňků omezují různé faktory, jakými jsou genetika, strava, životní styl, pohlaví, věk a stres. Ovšem po požití stopové živiny společně s Magnifood komplexem je účinnost velmi vysoká. Vzájemná synergie mikroživin a ingrediencí obsažených v Magnifood komplexu totiž zvyšuje biologickou a klinickou účinnost našich doplňků stravy.

Green Child

Nová řada doplňků stravy pro děti Green Child od společnosti Terranova je určena pro děti ve věku od 4 do 12 let. Produkty jsme vyvinuli ve snaze vytvořit co možná nejbezpečnější, nejčistší, nejvyváženější a hluboce vyživující doplňky stravy pro děti, které vycházejí z vědeckých poznatků a respektují holistické zásady společnosti Terranova. Neobsahují žádné přídatné látky a patří tedy k těm nejlepším na trhu.

Když víte o možných zdravotních problémech a rizicích spojených s konzumací potravin, které obsahují nejrůznější přísady, je pravděpodobné, že se jim vyhnete. Pečlivý výběr potravin i doplňků stravy je zkrátka zásadní. A pokud jde o děti, je správný výběr obzvlášť důležitý.