Hořčík a vápník komplex

50 vegetariánských kapslí

319  včetně DPH

Skladem

icon-clean2

100% bez přídatných látek​

icon-vegan2

100%
vegan

icon-magnifood2

Magnifood
komplex

icon-frozen2

Mrazem
sušené

icon-green-child

Green
child

Doplněk stravy pro dospělé
  • přispívá ke správné funkci svalů, včetně srdce
  • udržuje zdravý stav kostí a zubů
  • pro správnou funkci nervového sytému
  • pomáhá při napětí, stresu a únavě
  • přispívá k udržení elektrolytové rovnováhy
  • podporuje normální syntézu bílkovin
  • podílí se na procesu dělení buněk
  • v poměru: 500 mg Mg : 250 mg Ca

Popis

Výrobek obsahuje 500 mg hořčíku a 250 mg vápníku s nejvyšší používanou biologickou dostupností. Oba minerály jsou ve formě citrátu a oxidu, které jsou díky vzájemnému působení s Magnifood komplexem dobře vstřebatelné. Hořčík hraje roli v homeostáze elektrolytů, v produkci energie, snižuje únavu a vyčerpání, přispívá k normální syntéze bílkovin, správné funkci svalů a nervového systému. Vápník je důležitý pro udržení zdravých kostí a zubů.

Magnifood

Zelený ječmen1, list kopřivy2, stabilizované rýžové otruby3 a květ/list4 alfaalfa jsou bohatými přírodními zdroji hořčíku1, 2, 3, 4 a vápníku3. Kromě toho obsahují i některé vitamíny a minerály s významnou biologickou dostupností: vitamín K1, 2, 4, vitamín D2, zinek1, 2, bor1, 2 a křemík2.

Zelený oves je znám svým příznivým působením na nervovou soustavu.

Kořen zázvoru včetně jeho oddenků stimuluje sekreci žaludečních šťáv a peristaltiku střev, což zlepšuje vstřebávání hořčíku a dalších minerálů.

Stabilizované rýžové otruby jsou součástí téměř každého Magnifood komplexu a obsahují mimořádně velké množství mikroživin. Jedná se o jednu z nejvýživnějších potravin na naší planetě. Rýžové otruby obsahují bílkoviny, komplexní uhlohydráty, hořčík, vitamin E a jeho izomery, vitamíny skupiny B, vlákninu a esenciální mastné kyseliny. Kromě toho obsahují více než 100 různých antioxidačních sloučenin, jako je kyselina alfa-lipoová, která pomáhá předcházet poškození buněk volnými radikály a obnovuje hladiny vitamínů E a C. Rýžové otruby dále obsahují koenzym Q10 a enzym – superoxid dismutáza, který je odpovědný za ochranu buněk před oxidačním stresem. Díky speciálnímu způsobu stabilizace je obsah všech potřebných živin v rýžových otrubách maximálně zachován.

Složení a dávkování

Čtyři vegetariánské kapsle obsahují DDD %*
Hořčík (oxid a citrát hořčíku) 500mg 133
Vápník (karbonát a citrát vápníku) 250mg 31
MAGNIFOOD COMPLEX 450mg
Stabilizované rýžové otruby 150mg
Zelený ječmen  75mg
Kopřiva list (sušené mrazem)**   50mg
Zázvor kořen (sušený mrazem)**   50mg
Zelený oves zrno (sušené mrazem)**   50mg
Alfaalfa květ a list (sušené mrazem)**   50mg
Přeslička jarní výhonky (sušené mrazem)   25mg
Fruktooligosacharidy 0,5mg
Vegetariánská kapsle (hydroxypropylmethylcelulóza) 472mg
* Doporučená denní dávka dle EU.
** Z kontrolovaného organického zdroje.

Dávkování: 2 až 4 kapsle denně s jídlem

Upozornění: Nevhodné pro děti do 3 let, těhotné a kojící ženy. Nepřekračujte denní dávku. Není náhradou vyvážené stravy. Skladujte na chladném a suchém místě mimo dosah dětí a slunečního záření.

Filosofie Terranova

Magnifood komplex – pocta přírodě

Magnifood komplex vyrábíme z lyofilizovaných (mrazem sušených), zcela organických a v přirozeném prostředí rostoucích rostlin. Je to unikátní inovace a do našich výrobků ho přidáváme místo škodlivýchpřídatných látek. Při vývoji jednotlivých doplňků stravy věnujemezvláštní pozornost nutri-kinetickým a bioaktivním vlastnostem fytochemikálií.

Abychom dosáhli co nejlepšího fyziologického účinku, musí být každá stopová živina účinně absorbována, distribuována, metabolizována a využita. Dobře víme, že žádná stopová živina (mikroživina) nemůže fungovat samostatně, izolovaně. Naopak, musí být součástí mnoha interakcí s enzymy a dalšími živinami.

Efektivitu výživových doplňků omezují různé faktory, jakými jsou genetika, strava, životní styl, pohlaví, věk a stres. Ovšem po požití stopové živiny společně s Magnifood komplexem je účinnost velmi vysoká. Vzájemná synergie mikroživin a ingrediencí obsažených v Magnifood komplexu totiž zvyšuje biologickou a klinickou účinnost našich doplňků stravy.