Folát (methylfolát) 400ug (kyselina listová)

50 vegetariánských kapslí

399  včetně DPH

Skladem

icon-clean2

100% bez přídatných látek​

icon-vegan2

100%
vegan

icon-magnifood2

Magnifood
komplex

icon-frozen2

Mrazem
sušené

icon-green-child

Green
child

Doplněk stravy pro dospělé
  • Kyselina listová hraje důležitou roli v syntéze aminokyselin.
  • Podporuje tvorbu červených / bílých krvinek.
  • Hraje roli v růstu a vývoji tkáně.
  • Přispívá k odolnosti vůči stresu.
  • Přispívá ke koncentraci a fungování paměti (funkce mozku a nervů).
  • Má příznivý vliv na snížení únavy.
  • Pro ženy, které chtějí otěhotnět a pro těhotné ženy.
  • Vhodné pro vegany a vegetariány.
Značka: SKU TN0226 Categories ,

Popis

Kyselina listová je obsažena především v listové zelenině. Dobrými zdroji jsou i kvasnice a z živočišných produktů játra. Vařením se jí však zničí až 95 %. Odborníci proto doporučují užívat kyselinu listovou ve vitamínových doplňcích, kde je vstřebatelnost do organizmu až 100%. Vstřebatelnost kyseliny listové přijímané v potravinách je zhruba 50%.

Kyselina listová je dostání většinou v syntetické, chemicky vyrobené formě, jež je pro tělo těžko zpracovatelná. Jen za určitých podmínek může tělo tuto syntetickou formu přeměnit na tzv. folát , který už je pro tělo využitelný, nicméně u naprosto zdravého jedince se jedná o zhruba 200 mcg z jedné dávky, tedy tělo nakonec využije zanedbatelné množství. Pokud navíc přihlédneme k faktu, že podle některých studií má každá druhá žena mutaci genu MTHFR, což znamená, že její tělo není schopné přeměnit kyselinu listovou na folát, vychází užívání syntetické formy kyseliny listové jako neefektivní a velmidrahé. Užívání kyseliny listové ve formě folátu je proto efektivnější.

Složení a dávkování

Jedna vegetariánská kapsle obsahuje: DDD %*
Folát (Methylfolate) 400 ug
Magnifood komplex 500 mg
Stabilizované rýžové otruby 200 mg
Červená řepa šťáva/list **/*** 150 mg
Špenát **/*** 75 mg
Dýňová semínka 75 mg
Vegetariánská kapsle (hydroxypropylmethylcelulóza) 95 mg
* Doporučená denní dávka dle EU.
** Sušené mrazem.
*** Bio kvalita.

Dávkování: 1 kapsle denně s jídlem

Upozornění: Nevhodné pro děti do 3 let, těhotné a kojící ženy. Nepřekračujte denní dávku. Není náhradou vyvážené stravy. Skladujte na chladném a suchém místě mimo dosah dětí a slunečního záření.

Filosofie Terranova

Magnifood komplex – pocta přírodě

Magnifood komplex vyrábíme z lyofilizovaných (mrazem sušených), zcela organických a v přirozeném prostředí rostoucích rostlin. Je to unikátní inovace a do našich výrobků ho přidáváme místo škodlivýchpřídatných látek. Při vývoji jednotlivých doplňků stravy věnujemezvláštní pozornost nutri-kinetickým a bioaktivním vlastnostem fytochemikálií.

Abychom dosáhli co nejlepšího fyziologického účinku, musí být každá stopová živina účinně absorbována, distribuována, metabolizována a využita. Dobře víme, že žádná stopová živina (mikroživina) nemůže fungovat samostatně, izolovaně. Naopak, musí být součástí mnoha interakcí s enzymy a dalšími živinami.

Efektivitu výživových doplňků omezují různé faktory, jakými jsou genetika, strava, životní styl, pohlaví, věk a stres. Ovšem po požití stopové živiny společně s Magnifood komplexem je účinnost velmi vysoká. Vzájemná synergie mikroživin a ingrediencí obsažených v Magnifood komplexu totiž zvyšuje biologickou a klinickou účinnost našich doplňků stravy.