Psychologické knihy o ženství, které vám dodají odvahu a sebevědomí

Share on facebook
Share on twitter
Share on google

“Ženy 21. století jsou vystaveny značné zátěži: zdolávají kariérní žebříčky, protloukají se osaměle životem nebo musí propojit péči o rodinu a povolání. Polovina matek má pocit, že jsou na výchovu dětí samy , nebo žijí v komplikovaných vztahových konstelacích, a finančně je řada z nich odkázána jen na vlastní příjem. Na většině z nich zůstává organizace chodu rodiny a domácnosti i v případě, že přispívají do rodinného rozpočtu stejným dílem”.

Takhle už to dál nejde, potřebuji změnu

Slova, která si dle psycholožky Sabine Groth říká v dnešní době mnoho žen, které pendlují mezi požadavky rodiny, zaměstnavatele a nakonec i nároků, které si samy kladou na svá bedra. Každodenní činnosti a čas se pro tyto ženy nestává zdrojem radosti a naplnění, ale zahaluje je podivná šeď všech “musím”, “nestíhám” a “je potřeba”. Den ode dne tak žijí spíše odškrtáváním položek z “to do” listů a na vlastní záliby nebo dokonce cestu k naplnění vlastních snů či přání už prostě nezbývá čas. Zní to depresivně? Možná ani ne, protože tuto realitu samy zažíváte. Dnes pro vás máme pár knižních tipů, které vám pomohou najít zdroje ženské síly, dodají vám sebevědomí, odvahu a nakonec té vytoužené změně budete o pár kroků blíž. Pojďme se začíst.

Nezanedbávejte své ženství, skrývá ohromnou sílu

“Zda žena najde úspěšně svou vlastní cestu vedoucí hustou spletí rozmanitých výzev, závisí na tom, jestli dokáže objevit cestu ke zdrojům své ženské síly”, píše psychoterapeutka Sabine Groth v nové knize Cesta hrdinky.

Jednotlivé kapitoly této knihy, která se ihned po vydání dočkala velkého úspěchu mezi psychology i neodbornou veřejností, poskytují teoretické poznatky i řadu praktických cvičení, které provázejí ženy na cestě za znovuobjevením ženství a jeho mocné síly. Autorka, vyzbrojená mnoha lety zkušeností a studiem díla C.G. Junga, popsala čtivou formou proces psychologického znovuzrození, které ženám pomáhá uvědomit si, do jaké míry nás ovlivňují naše minulé zkušenosti i vlastní “démoni”, co je zdrojem podivných úzkostí a tlaku, který každodenně jako manželky, matky, sestry a dcery… zažíváme.

Cesta k vědomému ženství je tou nejdobrodružnější výpravou

Zatímco v Cestě hrdinky se Sabine Groth zaměřila na čtivé zprostředkování “základů” jungiánské psychoterapie, kniha Odcházení z otcovského domu je už knihou pro “pokročilé”, vyžadující hlubší znalosti díla C.G. Junga. Za pomocí pohádky Allerleirauh a příběhu třech reálných žen, které podstoupily analytickou psychoterapii, ukazuje spisovatelka a uznávaná jungiánská analytička Marion Woodmanová poklady, které skrývá naše nevědomí a cestu, jak být s nevědomím v kontaktu a společně s ním být účastníkem tvůrčího procesu na cestě k “sobě samým”.

V každé ženě dřímá divoška, každá žena je hrdinkou

To, že v každé ženě žije nezkrotitelná síla naplněná zdravými instinkty, tvořivostí a nesmrtelným poznáním, vysvětluje na řadě pohádek, mýtů a příběhů psychoterapeutka Clarissa Pinkola Estés, jejíž kniha Ženy, které běhaly s vlky se dočkala překladu do desítek světových jazyků a vybídla tak ženám ze všech kontinentů k návratu k ženským kořenům, které byly “zadupány” a čekají, až každou z nás budou znovuobjeveny.

 

 

Pokud si přečteme příběhy o odvaze žen, pokud se ponoříme do příběhů i mýtů a necháme na naši duši tyto obrazy působit, začneme samy objevovat kouzelnou cestu k ženství, která se pod nánosem každodenních povinností nemusí hledat snadno. Cesta k ženství vyžaduje spoustu práce i energie, odhodlání i odvahy. Všechny ženské cesty se od sebe liší, ale v hloubi tzv. kolektivního nevědomí mají spoustu společného. Bojujte za tu svou. Držíme vám pěsti!

Share on facebook
Share on twitter
Share on google

Zaujal vás tento článek?

Přihaste se k odběru novinek a jako bonus navíc získáte aktuální číslo našeho časopisu.

Z nabídky obchodu